Wiem co jem

Wiem co jem

"Ryzyko niedoborów pokarmowych w diecie bezglutenowej i...

opublikowano: 2017-10-16 15:22, ext.wgalwa

"Ryzyko niedoborów pokarmowych w diecie bezglutenowej i bezmlecznej"

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prelekcję pt. "Ryzyko niedoborów pokarmowych w diecie bezglutenowej i bezmlecznej", w dniu 18 października o godz. 17:15. Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW ul. Nowoursynowska 159 C, Warszawa Budynek nr 32 (zielony) Aula II. Wstęp wolny

Ilustracja na stronie WiemCoJem

 

W trakcie prelekcji uczestnicy dowiedzą się jak powinna wyglądać urozmaicona dieta, skomponowana według zasad prawidłowego żywienia, która powinna dostarczyć człowiekowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych. Im bardziej urozmaicona, tym większa pewność właściwej ich podaży.

Zdarza się, że spożywanie niektórych składników pożywienia wywołuje nieprawidłowe reakcje organizmu, a ich podłoże jest zróżnicowane. Postawiona diagnoza lekarska określa jednostkę chorobową, co jest podstawą do stosowania odpowiedniej diety eliminacyjnej. Rezygnacja z niepożądanego składnika oznacza wykluczenie z pożywienia wielu produktów, które go zawierają. Czyniąc to jednak w sposób nieumiejętny, można doprowadzić do powstania niedoborów innych składników odżywczych, również w tych produktach występujących. Szczególnie dotyczy to związków mineralnych i witamin. Przy tym zdrowotne skutki takich niedoborów zazwyczaj nie ujawniają się od razu lecz w okresie późniejszym.

Takie niebezpieczeństwo może również wystąpić przy nieprawidłowo zestawionej diecie bezglutenowej i bezmlecznej, tak ostatnio często stosowanych, zwłaszcza bez diagnozy lekarskiej i konsultacji dietetycznej. Z tego też względu problem ten jest tematem naszego wykładu, a nasi eksperci - dietetycy - omówią poniższe zagadnienia i odpowiedzą na Państwa pytania.   

Prowadzenie:

dr inż. Anna Harton

dr.inż. Joanna Myszkowska-Ryciak

Zakład Dietetyki          

Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW

Prelekcje transmitowane są on-line szczegóły na stronie internetowej: www.wszechnica-zywieniowa.sggw.pl

Kontakt: tel. (22) 59-37-004
e-mail: hanna_wysocka@sggw.pl
www.wszechnica-zywieniowa.sggw.pl