Wiem co jem

Wiem co jem
Baner Poznaj wodzirejów

Warsztaty dla dyrektorów placówek oświatowych "Woda w przedszkolu...

opublikowano: 2016-03-04 10:17, ext.mjeruszka

Warsztaty dla dyrektorów placówek oświatowych "Woda w przedszkolu i szkole"

W dniach 1 i 8 marca 2016 r. na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” odbyły się warsztaty dla dyrektorów placówek oświatowych pt. "Woda w przedszkolu i szkole".

Warsztaty dla dyrektorów placówek oświatowych "Woda w przedszkolu i szkole"

W warsztatach uczestniczyło 130 osób, w większości przedstawicieli przedszkoli. Podczas wykładów poruszane były tematy dotyczące m.in. korzyści zdrowotnych z picia wody, jakości warszawskiej wody wodociągowej, a także co należy zrobić, aby dzieci i młodzież mogły bezpiecznie pić warszawską kranówkę w placówce oświatowej, w tym jak założyć źródełko w szkole w ramach projektu "Woda w szkole".

Uczestnicy zwiedzali także Stację Uzdatniania Wody „Filtry”, dzięki czemu mogli obejrzeć niektóre procesy produkcji wody i przekonać się, że produkowana woda jest wysokiej jakości, czysta i bezpieczna do picia bez przegotowania czy dodatkowego filtrowania.

Spotkanie prowadzili przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Pliki do pobrania

  1. 1.
    Pobierz
  2. 2.
    Plik: Woda w placówkach oświatowych, rozmiar pliku: 831 KB
    Pobierz